poniedziałek, 08 września 2014 11:47

Spółdzielnia rzuca kłody pod nogi

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Żółkiewce ułożyła kostkę brukową przy wejściu do bloków i zabroniła na nią wjeżdżać ciężkim pojazdom. Na parterze budynków znajduje się kilka sklepów i teraz, żeby dostawcy donieśli do nich towar, z ciężkimi skrzynkami muszą pokonać kilkanaście metrów. - Dla nas jest to męczące - twierdzi jeden z kierowców. - Do sklepów w innych miejscowościach można podjechać niemalże pod same drzwi, a tutaj musimy dźwigać ważące niekiedy po kilkanaście kilogramów skrzynie - żali się jeden z kierowców.

poniedziałek, 08 września 2014 11:44

Wstyd! Tony śmieci w lesie

W lesie, na skraju wsi Orchowiec, ktoś urządził dzikie wysypisko śmieci. - Najwyższa pora by odpowiednie służby coś z tym zrobiły - apeluje Czytelnik Nowego Tygodnia.

poniedziałek, 08 września 2014 11:42

Burmistrz Liderem Samorządu

Burmistrz Krasnegostawu Andrzej Jakubiec został laureatem konkursu „Lider samorządu 2014”. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy. Wyróżnienia przyznano tylko zaledwie czterem samorządowcom z całej Polski.

poniedziałek, 08 września 2014 11:41

75 lat po 1 Września

Jak co roku 1 września w Krasnymstawie uroczyście obchodzono rocznicę wybuchu II wojny światowej. Właśnie minęło 75 lat, od kiedy hitlerowskie Niemcy najechały na Polskę.

poniedziałek, 08 września 2014 11:40

Zapomnieli o ulicy Partyzantów

Mieszkańcy ul. Partyzantów w Krasnymstawie mają żal do władz miasta. - Zupełnie o nas zapomniano, mieszkamy w samym centrum, a drogę mamy w fatalnym stanie i nikt się z nami nie liczy - mówią.

poniedziałek, 08 września 2014 11:39

W Małochwieju cieszą się z domu kultury

Mieszkańcy Małochwieja Małego w gminie Krasnystaw mogą już korzystać z nowego Wiejskiego Domu Kultury. Obiekt uroczyście otworzono w niedzielę, 7 września.