Formalnie to było głosowanie nad absolutorium dla burmistrz Hanny Mazurkiewicz, w praktyce ocena realizacji budżetu za 2014 r., gdy władzę w Krasnymstawie sprawował jeszcze burmistrz Andrzej Jakubiec. Ostatecznie ośmiu radnych było „za” absolutorium, ale aż sześciu „wstrzymało się” od głosu.

środa, 27 maja 2015 11:09

Biorą się za remont wiaduktu

Lada dzień Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie rozstrzygnie przetarg na remont wiaduktu w Krasnymstawie. Przez trzy miesiące ruch na nim będzie utrudniony.

środa, 27 maja 2015 11:08

Radny Dulniak zmiażdżył powiat

- Modernizację ulic Sikorskiego, Oleszczyńskiego oraz Ronda Jezuickiego wykonano byle jak. Ta inwestycja to jeden wielki bubel - przekonywał na ostatniej sesji rady miasta Krasnystaw Andrzej Dulniak z klubu „Krasnostawianie”.

środa, 27 maja 2015 11:08

Smrodzą w gminie?

W poniedziałek nad ranem z komina urzędu gminy w Rudniku wydobywał się czarny, śmierdzący dym. Wójt zapewnia, że w urzędzie spalane są tylko węgiel i drzewo. - Skąd więc ten nieprzyjemny zapach? - zastanawiają się mieszkańcy.

środa, 27 maja 2015 11:07

Kradł i dilował

Krasnostawska policja zatrzymała 29-letniego mieszkańca gminy Siennica Różana, który uprawiał marihuanę. Podczas śledztwa udowodniono mu też włamanie do budynku gospodarczego w Tuligłowach.

środa, 27 maja 2015 11:05

Tir jak taran

Gdy ciężarówka taranowała toyotę, którą jechał 65-latek z Borowa i jego 15-letni wnuczek, wydawało się, że obaj nie przeżyją zderzenia z kilkunastotonowym pojazdem. Na szczęście, w szpitalu okazało się, że nic poważnego im się nie stało!