poniedziałek, 23 lutego 2015 13:19

Jak uniknąć powodzi

Wszyscy mają w pamięci dramatyczne wydarzenia roku ubiegłego, kiedy Krasnystaw i gminę Izbica dotknęła największa od dziesięcioleci powódź. W ubiegłym tygodniu w krasnostawskim starostwie zastanawiano się, co zrobić by podobny dramat już się nie powtórzył.

poniedziałek, 23 lutego 2015 13:19

20 tysięcy za zgodę na wiatraki?

- Firma, która chce wybudować elektrownie wiatrowe w naszej gminie, zapłaciła za wprowadzenie zmian w planie zagospodarowania przestrzennego. To nie tylko nieetyczne, ale i niezgodne z prawem - uważa jeden z naszych Czytelników. Wojciech Kaczmarczyk, wicewójt Żółkiewki, przekonuje, że to nieprawda. - To była tylko dobrowolna darowizna na rzecz gminy - tłumaczy.

poniedziałek, 23 lutego 2015 13:18

Drzewa ścięte po znajomości?

Podczas prac remontowych przy zbiorniku wodnym w Gorzkowie wycięto sporo drzew. Mieszkańcy sugerują, że zabrał je były pracownik tutejszego urzędu, dobry znajomy wójta. Marek Kasprzak nie chciał z nami na ten temat rozmawiać.

poniedziałek, 23 lutego 2015 13:17

Wpadli z kontrabandą

Ponad tysiąc paczek papierosów bez polskiej akcyzy zabezpieczyli w środę policjanci na terenie miasta i gminy Krasnystaw.

poniedziałek, 23 lutego 2015 13:16

Pomogą ofiarom przestępstw

W dniach od 23 do 28 lutego Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Do akcji przyłączyła się Prokuratura Rejonowa w Krasnymstawie.

poniedziałek, 23 lutego 2015 13:16

Ukradli kartę i wyczyścili konto

Śledczy ustalają okoliczności dość nietypowego przestępstwa, do jakiego doszło w ostatni czwartek. Dwóch mieszkańców Krasnegostawu wykradło koledze kartę do bankomatu i skradło z konta mężczyzny 500 zł.