środa, 23 lipca 2014 12:50

Nagła śmierć strażaka-społecznika

Gmina Kraśniczyn w żałobie. W poniedziałek na zawał serca zmarł Mirosław Jagniątkowski, prezes gminnego koła Ochotniczej Straży Pożarnej, a także kierownik klubu piłkarskiego Tatran Kraśniczyn. Miał 50 lat.

środa, 23 lipca 2014 12:50

Izbica najbiedniejsza

Rudnik i Łopiennik Górny najbogatsze, Izbica i Żółkiewka najbiedniejsze - tak wynika z rankingu samorządów opublikowanego przez pismo „Wspólnota”. Powiat krasnostawski znalazł się na 91. miejscu wśród 314 samorządów (na 3. w województwie lubelskim), a miasto Krasnystaw na 220. wśród 260 miast powiatowych.

środa, 23 lipca 2014 12:49

Skandal po zawodach strażackich

Kilka jednostek OSP zamierza oprotestować wyniki Wojewódzkich Zawodów Strażackich, które odbyły się na stadionie w Krasnymstawie. - Sędziowanie było na skandalicznym poziomie, dostawaliśmy punkty karne, nie wiedząc za co - przekonują druhowie. - Żadne oficjalne zażalenie w tej sprawie do nas nie wypłynęło, a tylko wówczas zajęlibyśmy się wyjaśnianiem sprawy - komentuje Tomasz Stachyra, rzecznik KW PSP w Lublinie.

środa, 23 lipca 2014 12:46

Jagiełło z nowym dyrektorem

Edyta Fidecka nowym dyrektorem I LO w Krasnymstawie. Z kandydowania w ostatniej chwili niespodziewanie zrezygnował Marek Nowosadzki, przewodniczący rady powiatu. Bez zmian na stanowiskach kierowniczych w innych placówkach podlegających pod krasnostawskie starostwo.

środa, 23 lipca 2014 12:45

Nożownik sam zgłosił się na policję

Łukasz M., podejrzany o dźgnięcie brata nożem, sam zgłosił się na policję. Od razu trafił za kratki, bo okazało się, że do odsiedzenia ma wyrok za jazdę po pijanemu.

środa, 23 lipca 2014 12:45

Krasnystaw pierwszy w Polsce!

Wielki triumf miasta Krasnystaw! Dziennik „Rzeczpospolita” opublikował właśnie wyniki jubileuszowego, dziesiątego rankingu samorządów. Krasnystaw był pierwszy w rankingu gmin miejskich i miejsko-wiejskich oraz pierwszy w rankingu „Innowacyjny samorząd”.