poniedziałek, 25 sierpnia 2014 12:05

Dożynkowe podsumowania

Gmina Izbica była w tym roku gospodarzem dożynek powiatu krasnostawskiego. Na uroczystości przybyły tłumy gości. Wśród nich znaleźli się m.in.: wicewojewoda Marian Starownik, wicemarszałkowie Michał Cholewa i Krzysztof Grabczuk, przedstawiciele Starostwa Powiatowego na czele z Januszem Szapakiem, wójtowie krasnostawskich gmin, przedstawiciele służb mundurowych, prezesi i dyrektorzy lokalnych firm. Powiatowe Święto Plonów było świetną okazją do wręczenia medali i odznaczeń. Zarząd Województwa Lubelskiego przyznał Honorową Odznakę „Zasłużony dla Województwa Lubelskiego” wójtowi Gminy Izbica, Karolowi Jerzemu Babiarzowi. Medal Pamiątkowy Województwa Lubelskiego za szczególne zasługi w działalności na rzecz wzmocnienia bezpieczeństwa energetycznego województwa przyznano Andrzejowi Dziurze. Odznaczenia obaj panowie odebrali z rąk wicemarszałka województwa, Michała Cholewy. Podczas dożynek wręczone zostały również medale „Zasłużony dla rozwoju Gminy Izbica”. Odznaczane są nimi osoby, które poprzez swoją działalność i postawę budują dobre imię Ziemi Izbickiej i wzbogacają jej dorobek. W tym roku tym medalem uhonorowano: Elżbietę Makuch, wiceprzewodniczącą rady powiatu krasnostawskiego, Teresę Kamińską, wieloletnią sekretarz gminy Izbica, i Janusza Dusznika, przewodniczącego rady gminy Izbica. Nie mogło zabraknąć także konkursu dożynkowych wieńców oraz konkursu na najpiękniejsze stoisko. Ich organizatorem było Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie. Za najładniejszy wieniec jury uznało ten przygotowany przez gminę Izbica. W drugim konkursie pierwsze miejsce przyznano wszystkim stoiskom. W czasie dożynek rozstrzygnięto również konkurs na najpiękniejszą posesję, którego organizatorem był wójt gminy Izbica. Pierwsze miejsce zajęła w nim Marta Piłat z Wólki Orłowskiej.

 

poniedziałek, 25 sierpnia 2014 12:04

TBS do sądu

Andrzej Majchrowicz pozwał do sądu Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Krasnymstawie. Chce dowieść, że niesłusznie odwołano go z funkcji prezesa tej miejskiej spółki. Domaga się także przywrócenia do pracy.

poniedziałek, 25 sierpnia 2014 12:04

PiS stawia na Kościuka

- Nie były poseł Henryk Młynarczyk, lecz Robert Kościuk jest kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w wyborach burmistrza Krasnegostawu - twierdzi Lucjan Cichosz, szef zarządu powiatowego partii w Krasnymstawie. Jeszcze tydzień temu eksparlamentarzysta twierdził, że sprawa kandydata PiS na najważniejsze stanowisko w mieście jest wciąż otwarta...

poniedziałek, 25 sierpnia 2014 12:03

Babiarz prosi o jeszcze jedną kadencję

Choć kampania przed wyborami samorządowymi jeszcze nie rozpoczęła się, Karol Jerzy Babiarz, wójt gminy Izbica, na dożynkach powiatu krasnostawskiego zwrócił się do mieszkańców o danie mu szansy rządzenia przez jeszcze cztery lata. - Nie wszystko udało się zrobić, mam jeszcze do wykonania dwie ważne inwestycje, dlatego proszę o to, byście pozwolili mi rządzić przez jeszcze jedną kadencję - zaapelował Babiarz do mieszkańców.

poniedziałek, 25 sierpnia 2014 12:03

Wybrał swoje dożynki

Janusz Korczyński, jako jedyny z wójtów, nie pojawił się na powiatowym święcie plonów w Izbicy. Jak wyjaśnia, swoją nieobecnością nie zamierzał robić gospodarzom afrontu. Nie przyjechał, bo w tym samym czasie dożynki odbywały się w jednym z sołectw jego gminy.

poniedziałek, 25 sierpnia 2014 12:03

Potrącił rowerzystę

W Tarnogórze 20-letni kierowca opla potrącił rowerzystę. Ranny 68-latek trafił do szpitala.