poniedziałek, 20 kwietnia 2015 11:15

Pożar w bloku. Ewakuowano siedem osób

Nie w pełni sprawny piecyk, znajdujący się za blisko łóżka, to prawdopodobna przyczyna pożaru w jednym z bloków na ul. Okrzei. - Musieliśmy ewakuować z budynku siedem osób, w tym jedno dziecko - mówi Adam Niemczyk, rzecznik krasnostawskiej straży pożarnej. Do Wschodniego Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej w poważnym stanie trafiła 69-letnia kobieta.

poniedziałek, 20 kwietnia 2015 11:14

Biogazownia stanie mimo protestów?

Starosta krasnostawski wydał pozwolenie na budowę biogazowni w Wincentowie. Inwestycji, którą planuje spółka Genergo z Poznania, kibicują władze gminy Krasnystaw. Sprzeciwia się część mieszkańców na czele z opozycyjną radną i prezes miejscowej spółdzielni mieszkaniowej Janiną Szawarską.

poniedziałek, 20 kwietnia 2015 11:08

Psina zaklinowała się w budzie

Nietypowa interwencja krasnostawskiej straży miejskiej. Funkcjonariusze ratowali psa, który zaklinował się w wejściu do budy. Chciał się do niej dostać, bo w środku schował się przebiegły kocur.

poniedziałek, 20 kwietnia 2015 11:07

Mandat za nieupilnowanego labradora

Przy Zespole Szkół nr 4 w Krasnymstawie wałęsał się labrador. Po interwencji okolicznych mieszkańców psa złapała straż pożarna, a po apelu zamieszczonym w Internecie udało się namierzyć właściciela czworonoga. Został ukarany mandatem.

poniedziałek, 20 kwietnia 2015 11:05

100 tysięcy na wyjazdy wójta

100 tysięcy złotych kosztowały mieszkańców gminy Fajsławice przejazdy służbowe wójta Tadeusza Chruściela w latach 2010-2014.

poniedziałek, 20 kwietnia 2015 11:05

Policja nagrywa piratów

Policjanci krasnostawskiej drogówki każdego dnia pełnią służbę na drodze krajowej nr 17. To trasa o dużym natężeniu ruchu, gdzie często dochodzi do zdarzeń drogowych, a kierowcy, nie zważając na przepisy i znaki drogowe, popełniają liczne wykroczenia. Te mogące prowadzić do tragedii zachowania eliminują mundurowi, a w ich udowodnieniu pomagają zapisy wideorejestratora. Ostatnio podczas zaledwie jednego dnia funkcjonariusze nagrali kilku piratów.