poniedziałek, 19 stycznia 2015 13:04

Pierwszy atak na wójta Lewczuka

Nowy wójt Izbicy Józef Lewczuk obiecywał zwalnianie emerytów i stawianie na młodych, a na swojego zastępcę zatrudnił właśnie emeryta. Obiecywał obniżkę wynagrodzenia, a zarabia najwięcej z wójtów w powiecie krasnostawskim. Obiecywał oddłużenie gminy, a wziął kredyt. Po dwóch miesiącach od wyborczego triumfu wójt Lewczuk musi odpierać ataki niezadowolonego mieszkańca gminy.

poniedziałek, 19 stycznia 2015 13:04

Kolejna śmierć na siedemnastce

Tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 17 w miejscowości Podkrasne. 48-letni mieszkaniec gminy Izbica potrącił idącego 79-latka z gminy Zamość. Niestety, pieszy zginął na miejscu.

poniedziałek, 19 stycznia 2015 13:03

Świąteczna Orkiestra nie zagrała

- Jak co roku po mszy, chciałam wspomóc Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Pod kościołem nie było jednak żadnych wolontariuszy, zresztą w ogóle nigdzie ich nie widziałam - poskarżyła się nam mieszkanka gminy Łopiennik Górny. Okazuje się, że z organizacją Orkiestry problem miały też Fajsławice.

poniedziałek, 19 stycznia 2015 13:03

Kontrkandydat doradcą wójta Chruściela

Grzegorz Lipa dostał w wyborach na wójta gminy Fajsławice 22,5 procent głosów i niewiele brakowało, by w drugiej turze rywalizował z Tadeuszem Chruścielem. Dziś został doradcą urzędującego wójta.

poniedziałek, 19 stycznia 2015 14:01

Lubelska Muzyka, lubelska nagroda

Dominik Kleszko z Krasnegostawu znalazł się na liście osób wytypowanych przez prezydenta Lublina do stypendium za działalność kulturalną. Za otrzymane pieniądze zamierza wydać drugą płytę z Nową Lubelską Muzyką.

poniedziałek, 19 stycznia 2015 13:01

Kolędowanie i WOŚP

W Gorzkowie zorganizowano I Gminny Przegląd Kolęd, Jasełek i Pastorałek połączony z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.