środa, 22 lipca 2015 09:33

Rewolucja na Rzecznej

Kolejna dobra wiadomość dla mieszkańców ul. Rzecznej w Krasnymstawie. Niedawno samorządy miasta i powiatu podjęły czynności zmierzające do rozwiązania problemu zalewania ich posesji, a teraz ogłoszony został przetarg na przebudowę drogi.

środa, 22 lipca 2015 09:33

Wójt z kolejnym asystentem

Jerzy Lewczuk, wójt Izbicy, zatrudnił kolejnego asystenta. - W tej chwili ma już dwóch doradców, chyba jako jedyny w powiecie. Oszczędza na wszystkim i wszystkich, tylko nie na sobie - komentuje mieszkaniec gminy. Lewczuk zapewnia, że jego asystenci nie zarabiają wiele. W sumie kosztują mniej niż np. utrzymanie wicewójta.

środa, 22 lipca 2015 09:33

Radny Wilkołazki woJOWnikiem

Radny miasta Krasnystaw Marcin Wilkołazki wziął udział w zjeździe sympatyków Ruchu JOW, czyli zwolenników wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych. Nie wyklucza też kandydowania do sejmu z listy stworzonej przez muzyka Pawła Kukiza.

środa, 22 lipca 2015 09:32

Przestraszyli się… jogurtów

- Od pewnego czasu w Woli Żółkiewskiej za stacją paliw są wywożone jakieś odpady, nieczystości. Gdy się przejeżdża główną trasą, czuć bardzo nieprzyjemną woń, jak padlina. Ostatnio dosypywano coś w to miejsce dużym samochodem ciężarowym - pisał na stronie urzędu gminy Żółkiewka zaniepokojony pan Marcin. Okazuje się, że miejscowi rolnicy nawożą pola osadami z mleczarni w Krasnymstawie. Ale czy to na pewno legalne i bezpieczne? - zastanawiają się mieszkańcy.

środa, 22 lipca 2015 09:31

Latarnie nie w tym roku

Właściciele 75 „blaszaków” od kilku lat dzierżawią od starostwa plac pod garaże. Od pewnego czasu proszą o oświetlenie, ale urzędnicy są głusi na ich prośby. - Chcemy, żeby ustawiono nam latarnie, bo przecież po ciemku strach wysiąść z samochodu. Czy prosimy o zbyt wiele, zwłaszcza, że co miesiąc płacimy czynsz w wysokości 50 zł? - pytają oburzeni.

środa, 22 lipca 2015 09:19

Awanse, medale, odznaczenia

Na krasnostawskim Rynku odbyły się uroczyste obchody Święta Policji. Podczas imprezy wręczono funkcjonariuszom awanse na wyższe stopnie służbowe, nie zabrakło medali i wyróżnień.