środa, 13 sierpnia 2014 09:17

Centrum w przebudowie

Mieszkańcy Krasnegostawu po raz kolejny muszą uzbroić się w cierpliwość. Ruszyła wielka inwestycja powiatu - „Przebudowa ulic Mickiewicza, PCK, Oleszczyńskiego i Sikorskiego aż do drogi krajowej nr 17”.

środa, 13 sierpnia 2014 09:17

Pałac w Tarnogórze uratowany

Niszczejący od prawie dwóch lat pałac po zlikwidowanym Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Tarnogórze będzie miał nowego właściciela. Od powiatu kupiła go prywatna firma z województwa świętokrzyskiego, która chce tu otworzyć szkołę kształcącą m.in. optyków.

środa, 13 sierpnia 2014 09:16

Remont zbiornika z problemami

Gmina Gorzków rozstrzygnęła przetarg na modernizację zbiornika w Gorzkowie, odrzucając najkorzystniejszą z punktu widzenia finansowego ofertę. - Była dziwacznie sformułowana, firma powoływała się w niej na doświadczenie i referencje innej spółki, z którą nie ma nic wspólnego - tłumaczy Kazimierz Policha, sekretarz Gorzkowa.

środa, 13 sierpnia 2014 09:10

W Orchowcu zutylizujesz samochód

Po wielomiesięcznych staraniach przedsiębiorca z Orchowca dostał pozwolenie na uruchomienie stacji demontażu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Inwestycji bała się część mieszkańców wsi. - Niepotrzebnie. Skoro urzędnicy wydali mi decyzję, to znaczy, że mój zakład nie zagraża środowisku - podkreśla Andrzej Stępniak, właściciel PH Polmet Skup Złomu.

środa, 13 sierpnia 2014 09:09

Wiatrak przewodniczącego

Andrzej Wójcik, przewodniczący Rady Gminy Fajsławice, podpisał umowę ze spółką EDP Renewables na budowę na jego działce elektrowni wiatrowej. - Nie widzę w tym nic niestosownego - komentuje. Zupełnie inne zdanie na ten temat ma Najwyższa Izba Kontroli.

środa, 13 sierpnia 2014 09:09

Samobójstwo seniora

W miejscowości Wał znaleziono zwłoki 73-letniego mieszkańca gminy Izbica. Mężczyzna powiesił się w stodole.